Tape in metóda je medzi ženami z celého sveta čoraz viac obľúbená, avšak stále pretrváva obava, že páska, ktorá tvorí spoj medzi predĺženými a vlastnými vlasmi, nemôže byť dosť pevná na to, aby vydržala každodenné záťaž. Opak je pravdou ...

Aplikácia:

 1. Vlasy deň vopred umyte bežným čistiacim šampónom a nepoužívajte žiadne stylingové a ošetrujúce přípavky (kondicionér, masku, olej, lak, tužidlo, suchý šampón ..). Šampón ideálne bez olejov, bežný žihľavový na dôkladné odmastenie bude stačiť.
 2. Na páske, ktorá bude zospodu nechajte len toľko vlasov, koľko sa prilepí. Zvyšok oddeľte, inak by sa lepidlo nemohlo skrze veľkú vrstvu vlasov dobre spojiť.
 3. Prilepte vrchný pásku, aby presne sedela na spodnej. Spoj od stredu do krajov poriadne umačkejte prsty, aby medzi páskami nebol vzduch.
 4. Spoj potom vlasovú žehličkou nahrejte na asi 3s a znovu postláčajte alebo stlačte klieštikmi (môžu byť klesne na micro ring aj iné)
 5. Po aplikácii neumývajte vlasy aspoň 2-3 dni a zabráňte styku s vodou alebo teplom (sauna a pod.)

Ak sa budete pri aplikácii držať týchto základných pravidiel, pásky pri sebe budú držať veľmi pevne. Vydrží aj návštevu bazéna, wellness, kúpanie v mori a pod.

Po zhruba mesiaci a pol alebo dvoch, bude treba použiť špeciálne odstraňovací vodičku, aby spoje povolili.

Ak vám už spoje povolili, odporúčame odstrániť pôvodný pásku, nalepiť novú a aplikáciu opakovať podľa postupu vyššie.

Táto špeciálna páska, absolútne šetrná k Vašim vlastným vlasom, je po zaschnutí veľmi pevná a vydrží takmer čokoľvek. Samozrejme sa ale nejako zložiť musí a tak existuje pár výnimiek a vecí, na ktoré je potrebné dať si pozor.

 1. odstraňovací vodička – tato vodička slouží k sundání tape in vlasů, proto je jasné, že když se dostane do kontaktu s páskou, tak ta logicky povolí
 2. příliš mnoho vlasů mezi páskami – pokud je ve spoji, tzn. mezi páskami příliš mnoho vlastních vlasů, nemusí k sobě lepidlo z každé z nich dokonale přilnout a tím pádem není spoj tak pevný a je náchylnější na povolení
 3. kondicionér, maska, olejček, zjemňujúce spreje a pod. - tieto prípravky mávajú vysoko hydratačné a zjemňujúce účinky, teda pri kontakte s páskou naruší funkciu špeciálneho lepidla, prípravok sa na pásku nabalia a tá prestane lepiť a pramene môžu skĺznuť. Avšak nezúfajte, neznamená to, že nesmiete používať Vaše obľúbené prípravky, len by sa nemali dostať ku korienkom vlasov a tým pádom k spojom, aplikujte je vždy iba do dĺžok, ideálne do posledných dvoch tretín dĺžky vlasov.
 4. fén, žehlička, kulma - ako ste zrejme videla pri aplikácii tape vlasov, aby páska lepšie držala, spoj sa zahreje na niekoľko sekúnd žehličkou, tým sa lepidlo na páske poroztaví, my spoj poriadne pritlačíme, aby sa lepidlo z oboch pások dobre spojilo a všetko dokonale držalo. Ak teda ale niekedy v priebehu nosenia tape vlasov urobíte niečo podobné, tzn. bude dlhšie pôsobiť na pásku v jednom mieste teplo, v podstate uskutočníte opačný proces a páska môže skĺznuť, alebo sa pásky od seba posunú, vznikne medzi nimi medzierka a to môže spôsobiť skĺznutie po nejakom čase. Čo z toho vyplýva pre Vás? Nefúkajte fénom dlho iba na jedno miesto, neprechádzajte žehličkou na vlasy spoje a nedržte kulmu v blízkosti spojov.
 5. kefa - nikdy nečešte vlasy mokré, vyvíjate tým veľký tlak a buď môžete pásky od seba posunúť, alebo spoj vytrhnete. Bezprostredne po aplikácii vlasov nečešte! Nech má páska priestor dostatočne zaschnúť. (1 hodina bez česanie po aplikácii by mala bohato stačiť) Určite tiež odporúčame používanie špeciálneho kefy na predĺžené vlasy.
 6. umývanie - po aplikácii tape in neumývajte vlasy aspoň 2-3 dni, opäť kvôli dokonalému zaschnutí pásky

Toto sú základné kroky v starostlivosti o tape vlasy, aby dokonale držali po celú dobu nosenia až do ich zložení.

U nás na pobočke v Brne tape in metódou predlžujeme, väčšina žien ju uprednostňuje práve kvôli jej šetrnosti a vhodnosti pre všetky typy vlasov a po dodržaní týchto niekoľkých pravidiel, nemá nikto problémy so sklouzáváním pásik.

Objednávať sa môžete na tel. (+420) 776 605 477.