Starostlivosť a pravidelná údržba clip in vlasov na predĺženie

Clip in po stránke staroslivosti nie sú náročné. Na rozdiel od permanentných metód predlžovania vlasov ich totiž nemáte na hlave neustále. Avšak každá zákazníčka by mala vopred počítať s tým, že ide o vlas odstrihnutý, takže nedoostáva žiadnu prirodzenú výživu z korienkov a akákoľvek naša snaha sa odrazí na dlhšej životnosti.

! Kučeravé vlasy vyžadujú v niektorých smeroch odlišný postup. Pokiaľ ste majiteľkou kučeravých vlasov, venujte, prosím, týmto rozdielom v každom odstavci pozornosť.

Kozmetika – v našej ponuke nájdete nami dlhodobo pužívanú a teda overenú kozmetiku. Bohužiaľ nie je v našich silách vyskúšať všetky výrobky na trhu a preto, pokiaľ používate inú kozmetiku, ktorá sa osvedčila, samozrejme to nie je problém. Ak ale nie sú po umytí vlasy v top kondícii, odporúčame vyskúšať niektorú z nami ponúkaných masiek.

Umývanie a výživa

Clip in vlasy sa nemastia tak, ako vlastné vlasy a preto ich nemusíte umývať často. Spravidla postačí len 1-2x do mesiaca. Na umývanie používajte klasické šampóny, ale opäť podotýkame, že čím kvalitnejšie budú, tým viac výživy clip dostanú. Vhodné sú hydratačné alebo regenerujúce rady kozmetiky. Každý pás clip in vlasov umývajte zvlášť, aby sa vlasy do seba nezamotali. Na ruku si vždy dajte trochu šampónu a jemne ho vmasírujte do clip in, potom dôkladne úmyte. Po každom umytí použite kondicionér alebo výživné bezoplachové sérum. Je vhodné používať vlažnú vodu. Príliš studená voda vlasy neodmastí a príliš horúca ich zas môže vysušiť.

Kondicionér aplikujte do vlhkých vlasov a nechajte pôsobiť podľa inštrukcií na obale výrobku. U predĺžených vlasov môžete o niečo dlhšie. Aj kondicionér je nutné dôkladne opláchnuť. Vlasový olejček odporúčame používať na konce predĺžených vlasov pravidelne a preventívne. Bežne postačí aplikovať do posledných 10 centimetrov dĺžky. Raz za čas použite vlasovú masku, ktorú môžete nechať pôsobiť kľudne i hodinu. Pred použitím masky je nutné z vlasov povytláčať prebytočnú vodu. Inak by maska nemala možnosť sa do vlasov vstrebať a skrátka by len skĺzla po povrchu vlasov.

Prírodná kozmetika – čisto prírodná kozmetika má bohužiaľ pri dlhodobom používaní tendencie k vysušovaniu vlasov, čo môže byt u predĺžených vlasov problém.

Vlasy nečešte ihneď po umytí. Postláčajte ich v uteráku a ideálne nechajte voľne uschnúť (prípadne fénujte na nižší výkon a studenším vzduchom). Vlasy češte opatrne vhodnou kefou až budú dostatočne suché. Naopak kučeravé vlasy prečešte pomaly a opatrne riedkym hrebeňom kým sú vlhké a nechajte voľne uschnúť. U kučeravých vlasov, ktoré sú náchylné na krepatenie a vysušenie, odporúčame používať hydratačnú masku po každom umýtí a vhodné sú tiež bezoplachové séra.

Úprava odtieňa

Ak vám úplne nesedí farebný odtieň, ktorý ste si kúpili, máte možnosť ľahkých farebných úprav.

Existuje tu ale jedno odporúčanie. Vlasy chemickou farbou len stmavujte, zosvetľovanie je väčší zásah do štruktúry vlasu a ten by potom mohol byť vysušený. Všeobecne lepšie sú jemné prelivy, ktoré vlasy tónujú a zároveň vyživujú.

Blond odtiene je možné tónovať kvalitnými silver šampónmi. Tie bohužiaľ obyčajne vlasy veľmi vysušujú a preto ich vždy zmiešajte napoly s bežným šampónom a ihneď zmyte (aby ste predišli fialovému nádychu).

Absolútne nevhodné je odfarbovanie.

Tepelné úpravy

Tepelný styling našich (nielen) Clip in vlasov nie je problém.

Vlasy môžete fénovať, žehliť, kulmovať, ale POZOR! Tak, ako svoje vlastné, môžete i clip in vlasy týmito zákrokmi vysušiť.

Ak často kulmujete alebo žehlíte, venujte im zvýšenú starostlivosť. Teplota by nemala presiahnúť 180 stupňov.

U kučeravých vlasov odporúčame vyhnúť sa tepelnému stylingu.

Strihanie

Akonáhle si vlasy kúpite, môžete zájsť ku kaderníčke a nechať si ich pripnuté na hlave zostrihať (popr. môžete zostrihať kaderníckou britvou, ale vždy pripnuté). Vlasy potom vyzerajú prirodzenejšie a lepšie splynú s Vašimi vlastnými.

Pri častom nosení odporúčame napr. každého pol roka alebo rok zastrihnúť končeky. Vlasy budú ako nové!

Šport

Pri športe alebo tanci môžete mať Clip vlasy pripnuté, odporúčame ich ale zapliesť do vrkoča. Nemusíte sa obávať, že by nedržali, avšak zvážte, či nebude vhodnejšie ich odopnúť kvôli vlastnému pohodliu.

Pri plávaní (potápaní) ich vždy odopnite. Pri kúpaní v mori opať odporúčame zapliesť do vrkoča.