Starostlivosť a pravidelná údržba clip in vlasov na predĺženie

Clip in po stránke starostlivosti nie sú náročné, dalo by sa povedať, že úplne minimálne. Avšak každá zákazníčka by mala dopredu počítať s tým, že ide o vlas odstrihnutý, takže nedostáva žiadnu prirodzenú výživu a všetka naša snaha o vyživenie sa odrazí na dlhšej životnosti.

Umývanie a výživa

Clip in vlasy sa nemastia tak, ako vlastné vlasy a preto ich nemusíte umývať často. Spravidla postačí len 1-2x do mesiaca. Na umývanie používajte klasické šampóny, ale opäť podotýkame, že čím kvalitnejšie budú, tým viac výživy clip in dostanú. Každý pás clip in vlasov umývajte zvlášť, aby sa do seba nemotali. Na ruku si vždy dajte trochu šampónu a jemne ho vmasírujte do clip in, potom dôkladne umyte. Po každom umývaní použite kondicionér alebo výživné bezoplachové sérum.

Raz za čas použite vlasovú masku, ktorú môžete nechať pôsobiť kľudne i hodinu.

Ak sa Vám budú zdať končeky clip in vlasov suché, aplikujte sérum na suché končeky.

Úprava odtieňa

Ak Vám úplne nesedí farebný odtieň, ktorý ste si kúpili, máte možnosť ľahkých farebných úprav. Existuje tu ale jedno odporúčanie. Vlasy chemickou farbou iba stmavujte, zosvetlenie je väčší zásah do štruktúry vlasu a ten by potom mohol byť vysušený. Všeobecne sú lepšie jemné prelivy, ktoré vlasy tónujú a zároveň vyživujú. Úplne nevhodné je odfarbovanie.

Blond vlasy - ak sa Vám bude zdať, že blond vlasy, ktoré ste si objednala, majú príliš žltého podtónu, môžete na ne čas od času použiť silver šampón, ktorý tieto nádychy potlačí a vlasy budú belšie. Vyskúšať môžete aj tónovacie masky a farbiace peny na vlasy (účinok splní na jednotku a vlasy budú zregenerované).

Prípravky odporúčame vždy aplikovať najskôr na jeden pramienok vlasov a až zistíte ako na vlasy chytá votrite do všetkých vlasových prameňov.

Tepelné úpravy

V našej ponuke sú veľmi kvalitné clip in vlasy a len vďaka tomu existuje toľko rôznych možností ich úprav. Vlasy môžete fénovať, žehliť, kulmovať, ale POZOR! Tak ako svoje vlastné, môžete aj clip in vlasy týmito zákrokmi vysušiť. Ak často kulmujete alebo žehlíte, venujte im zvýšenú starostlivosť.

Strihanie

Hneď ako si vlasy kúpite, môžete zájsť ku kaderníčke a nechať si ich pripnuté na hlave zostrihať (popr. môžete zostrihať sama kaderníckou britvou, ale vždy pripnuté). Vlasy potom vyzerajú prirodzenejšie a lepšie splynú s Vašimi vlastnými. Pri častom nosení odporúčame napr. polročne alebo ročne zastrihnúť končeky. Vlasy budú ako nové!